Çeviri türleri nelerdir?

Çeviri ya da tercüme, sözlü ya da yazılı olarak birçok alanda yapılabilmektedir. Yazılı çeviri sıklıkla teknik, hukuk, edebiyat, tıp gibi alanlarda yapılmaktadır.

Yeminli tercüman kimdir?

Tercümanlık mesleğini icra etmekte olan tercümanların, mesleklerini resmileştirmek ve kamu alanlarında da faaliyet sunabilmek için sahip olmaları gereken izni noterliklerden alan tercümanlardır.

Noter ücreti tercüme ücretine dahil midir?

Hayır, dahil değildir. Tasdik ücreti noterler tarafından belirlenir

Tercümemi illa ki tercüme bürosunun bağlı olduğu noterden mi tasdik ettirmem gerekiyor?

Evet, tercüme bürosunun çalıştığı çevirmenlerin yemin zabıtları hangi noterde ise müşterinin de tercümeyi aynı noterden tasdik ettirmesi gerekmektedir.

Diploma Denklik Belgesi Nedir? Denklik almam için ne yapmam gerekli?

Denklik, Türkiye’deki eğitim kurumlarınca verilen diplomaların YÖK tarafından tanınmış yurtdışı eğitim kurumlarından alınan diplomalara eşdeğerliğinin tespit edilmesidir.

Apostil nedir? Nerede yaptırabilirim?

Apostil, bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onay sistemidir. Apostil işlemi, illerde valiliklerde yapılırken ilçelerde ise kaymakamlıklarda yapılabilmektedir.

Noter onayı yapılması için orijinal belgeleri size nasıl ulaştırmam gerekiyor?

Noter onaylı tercüme talepleriniz için orijinal evraklarınızın fotoğraflarını çekip yollamanız ya da taratılmış olarak bize yollamanız yeterlidir. Ofisimize gelerek orijinallerini getirmenize gerek yoktur.

Çevirimi size hangi yolla ulaştırabilirim?

Çevirinizi elektronik posta, sitemizde bulunan cep telefonlarına whatsapp yolu ile, posta ya da kargo ile ulaştırabilirsiniz.

Çevirilerimin ödemesini nasıl yapacağım?

Ödemeyi banka hesaplarımıza havale ya da EFT yoluyla yapabilirsiniz.

Sözlü tercüme hizmetiniz var mı?

Birçok dilde sözlü tercüme hizmet sunmaktayız. Sözlü tercüme hizmetleri için, canlı destek birimimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Profesyonel Tercüme Hizmetleri

İletişime Geçin +90 542 151 24 15

Ekibimiz en kısa sürede dönüş yapacaktır.